AKTUALNOŚCIHISTORIA HODOWLIMOJE PSYSZCZENIĘTA, MIOTYWSPOMNIENIA
WYSTAWY, SUKCESY...FOTO ALBUMRÓŻNOŚCI...LINKIKONTAKTKSIĘGA GOŚCI
 


      

          Psy towarzyszyły mi od zawsze, nie pamiętam życia bez tych czworonożnych istot. Pierwszym rasowym, który pojawił się u nas całkiem przypadkowo był Chart Afgański kupiony na MiędzynarodowejMonika & Matiz Wystawie Psów w Opolu w 1985 roku - SZATIS Klasik, to dzięki niemu poznałam świat wystaw i wszystko co z nimi związane. Również dzięki SZATISOWI - na jednej z wystaw opolskich w 1994 roku - poznałam Husky...
          Miałam w życiu wiele przygód... ale ta jest wyjątkowa, ponieważ trwa do dziś! Moja przygoda z "kynologią" tak na dobre rozpoczęła się w 1995 roku, kiedy przybyły do mnie wymarzone i długo oczekiwane suczki NIAGARA i NUNAMI Fortunatus - to im zostało podporządkowane moje codzienne życie, radości i smutki...
          Od tego czasu minęło wiele lat, przez które zgromadziłam sporą wiedzę na temat psów, hodowli, handlingu... nawiązałam liczne znajomości, które z czasem przerodziły się w przyjaźnie.
         Przydomek hodowlany "Z Pierwszej Ręki" został zarejestrowany w roku 1997 (w 2006 roku moja hodowla została zarejestrowana w FCI pod numerem 317/06) i w tym też roku na świat przyszły pierwsze szczenięta, więc mniej więcej od tej daty rozpoczęła Nokiasię trwająca do dziś przygoda z hodowlą psów rasowych.
          Mam nadzieję, że "przygoda" ta potrwa jeszcze parę dobrych lat, bo przecież "pasja tak szybko nie przemija..." Jestem dumna ze wszystkich urodzonych w mojej hodowli psiaków - są one moją dumą i radością - nie ważne czy są wystawowymi gwiazdami, czy też kochanymi kanapowcami!
          W tym miejscu chciała bym bardzo serdecznie podziękować wszystkim właścicielom psów z mojej hodowli - za opiekę, wychowanie, jak i pokazywanie na wystawach, bez Was nie było by tylu wspaniałych chwil i sukcesów :-))
          Wszystkie moje psy spełniają ważną rolę w hodowli, zarówno te które dały już potomstwo, jak i te, w których pokładam nadzieje na przyszłość. Przecież każdy pies jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju!
          Moją drugą pasją, obok kynologii, jest fotografia, dzięki której i na tej stronie mogę ukazać wiele zdjęć moich podopiecznych i nie tylko. Cieszę się bardzo, że moje zdjęcia ozdabiają wiele stron internetowych znajomych oraz przyjaciół, są również publikowane w wielu czasopismach - nie tylko w kraju, również za granicą, z czego jestem szczególnie dumna!
          Niemal wszystko to, co wydarzyło się w moim życiu kynologicznym możecie zobaczyć na tej stronie internetowej - zapraszam! CZYTAJ WIĘCEJ

 

Kontakt: Monika Milian

e-mail: husky@wp.eu


 

Siberian Husky   Siberian Husky  Siberian Husky   Siberian Husky